Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 4 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Strogi | 4:0 | Kolomn | ||
Sat
Aug 7, 2021
- 12:00 PM
|
||||
90 · Artem Petrenko | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
12' | 2:0 | |||
39' | 3:0 | |||
90+3' | 4:0 | |||
Khimki | 3:0 | Rodina | ||
Sat
Aug 7, 2021
- 12:00 PM
|
||||
120 · Andrey Afonin | ||||
Course of play | ||||
26' | ||||
53' | 1:0 | |||
59' | 2:0 | |||
84' | 3:0 | |||
Kvant | 3:0 | SKA-2 | ||
Sat
Aug 7, 2021
- 12:00 PM
|
||||
Aleksey Lapatukhin | ||||
Course of play | ||||
40' | 1:0 | |||
54' | 2:0 | |||
88' | 3:0 | |||
Znamya | 0:5 | FKS | ||
Sat
Aug 7, 2021
- 1:00 PM
|
||||
300 · Stanislav Isaev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 11' | |||
0:2 | 38' | |||
0:3 | 42' | |||
0:4 | 57' | |||
0:5 | 88' | |||
Zenit | 2:1 | FakelM | ||
Sat
Aug 7, 2021
- 3:00 PM
|
||||
Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 61' | |||
70' | 1:1 | |||
73' | ||||
74' | ||||
80' | 2:1 | |||
Ryazan | 0:2 | DinVl | ||
Sat
Aug 7, 2021
- 4:00 PM
|
||||
250 · Yan Marushko | ||||
Course of play | ||||
2' | ||||
0:1 | 22' | |||
0:2 | 71' | |||
Salyut | 0:2 | Bryans | ||
Sat
Aug 7, 2021
- 5:00 PM
|
||||
450 · Konstantin Yudanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 16' | |||
0:2 | 45' | |||
Saturn | 2:1 | PRSD | ||
Sat
Aug 7, 2021
- 5:00 PM
|
||||
300 · Vladimir Falov | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
36' | 2:0 | |||
2:1 | 51' | |||
Sokol | 3:1 | AVGD | ||
Sat
Aug 7, 2021
- 5:00 PM
|
||||
850 · Daniil Shemetov | ||||
Course of play | ||||
33' | ||||
50' | 1:0 | |||
58' | 2:0 | |||
90+2' | 3:0 | |||
3:1 | 90+3' | |||
Tula-2 | 3:0 | Sakhal | ||
Sun
Aug 8, 2021
- 4:00 PM
|
||||
350 · Ilya Bugrov | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
76' | 2:0 | |||
90+5' | 3:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki 2 | 4 | 7 | -7 | |
2 | Avangard Kursk | 4 | 0 | -13 | |
3 | Salyut Belgorod | 4 | 5 | -14 | |
4 | SKA Khabarovsk2 | 3 | -3 | -14 | |
5 | Dinamo Vlad. | 3 | 8 | -17 | |
6 | Rodina Moscow | 4 | 7 | -17 | |
7 | Sokol Saratov | 3 | 5 | -19 | |
8 | Dinamo Bryansk | 4 | 6 | -19 | |
9 | Peresvet | 3 | -4 | -19 | |
10 | FK Saransk | 4 | 9 | -20 | |
11 | Strogino Moscow | 4 | 6 | -20 | |
12 | FK Ryazan | 4 | -2 | -22 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal-2 Tula | 4 | 4 | 2 | |
2 | Sakhalin | 3 | -3 | 2 | |
3 | Kvant Obninsk | 4 | -2 | 1 | |
4 | Zenit Penza | 4 | -7 | -2 | |
5 | Metallurg Vidn. | 3 | -8 | -2 | |
6 | Saturn Ramenskoe | 4 | 1 | -3 | |
7 | Fakel-M | 4 | -14 | -3 | |
8 | Kolomna | 4 | -7 | -5 | |
9 | Znamya Noginsk | 3 | -6 | -6 | |
10 | FK Kaluga | 3 | -2 | -7 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...