Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 432
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 1 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Rodina | 5:1 | PRSD | ||
Sun
Jul 18, 2021
- 3:00 PM
|
||||
Taras Shevchenko | ||||
Course of play | ||||
2' | 1:0 | |||
4' | 2:0 | |||
12' | 3:0 | |||
30' | 4:0 | |||
83' | 5:0 | |||
5:1 | 90' | |||
Kolomn | 3:0 | MetVid | ||
Sun
Jul 18, 2021
- 5:00 PM
|
Sokol | 1:0 | Bryans | ||
Sun
Jul 18, 2021
- 5:00 PM
|
||||
850 · Igor Kaplenkov | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
71' | ||||
FKS | 1:0 | Khimki | ||
Sun
Jul 18, 2021
- 5:00 PM
|
||||
Vladislav Rybakov | ||||
Course of play | ||||
27' | 1:0 | |||
FakelM | 0:6 | DinVl | ||
Sun
Jul 18, 2021
- 5:00 PM
|
||||
85 · Aleksandr Anufriev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 40' | |||
0:2 | 45' | |||
0:3 | 50' | |||
0:4 | 54' | |||
0:5 | 75' | |||
0:6 | 84' | |||
Kvant | 2:1 | Saturn | ||
Sun
Jul 18, 2021
- 5:00 PM
|
||||
250 · Stanislav Isaev | ||||
Course of play | ||||
16' | 1:0 | |||
1:1 | 26' | |||
74' | 2:1 | |||
Tula-2 | 0:2 | Ryazan | ||
Sun
Jul 18, 2021
- 5:00 PM
|
||||
423 · Aleksey Lapatukhin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 38' | |||
0:2 | 85' | |||
Znamya | 3:1 | Strogi | ||
Sun
Jul 18, 2021
- 5:30 PM
|
||||
250 · Evgeni Kudryashov | ||||
Course of play | ||||
32' | 1:0 | |||
1:1 | 45' | |||
50' | 2:1 | |||
79' | 3:1 | |||
87' | ||||
AVGD | 1:0 | Kaluga | ||
Sun
Jul 18, 2021
- 5:30 PM
|
||||
596 · Pavel Shishkin | ||||
Course of play | ||||
67' | 1:0 | |||
90+3' | ||||
Salyut | 3:1 | Zenit | ||
Sun
Jul 18, 2021
- 6:00 PM
|
||||
1.000 · Aleksandr Samsonov | ||||
Course of play | ||||
17' | 1:0 | |||
47' | 2:0 | |||
2:1 | 56' | |||
74' | 3:1 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Avangard Kursk | 1 | 1 | -16 | |
2 | Khimki 2 | 1 | -1 | -16 | |
3 | SKA Khabarovsk2 | - | - | -17 | |
4 | Salyut Belgorod | 1 | 2 | -20 | |
5 | Dinamo Vlad. | 1 | 6 | -21 | |
6 | Peresvet | 1 | -4 | -22 | |
7 | Rodina Moscow | 1 | 4 | -23 | |
8 | FK Ryazan | 1 | 2 | -25 | |
9 | Sokol Saratov | 1 | 1 | -25 | |
10 | Dinamo Bryansk | 1 | -1 | -26 | |
11 | FK Saransk | 1 | 1 | -27 | |
12 | Strogino Moscow | 1 | -2 | -27 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sakhalin | - | - | -1 | |
2 | Kvant Obninsk | 1 | 1 | -2 | |
3 | Metallurg Vidn. | 1 | -3 | -2 | |
4 | Fakel-M | 1 | -6 | -3 | |
5 | Kolomna | 1 | 3 | -5 | |
6 | Zenit Penza | 1 | -2 | -5 | |
7 | Arsenal-2 Tula | 1 | -2 | -5 | |
8 | Znamya Noginsk | 1 | 2 | -6 | |
9 | FK Kaluga | 1 | -1 | -8 | |
10 | Saturn Ramenskoe | 1 | -1 | -9 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...