Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 418
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €15k
- ø-Age: 22.3
Matchday 23 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
D.(eL) | 1:0 | Enisey | ||
Fri
Apr 1, 2022
- 2:00 PM
|
||||
273 · Ilya Bugrov | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
90+2' | ||||
Zv.SPb | 0:3 | SHNK | ||
Sat
Apr 2, 2022
- 1:00 PM
|
||||
250 · Konstantin Yudanov | ||||
Course of play | ||||
62' | ||||
0:1 | 78' | |||
0:2 | 85' | |||
0:3 | 87' | |||
VTVR | 0:0 | Kazank | ||
Sat
Apr 2, 2022
- 2:00 PM
|
||||
350 · Dmitri Matveev |
Murom | 2:0 | KrSava | ||
Sat
Apr 2, 2022
- 3:00 PM
|
||||
600 · Egor Egorov | ||||
Course of play | ||||
57' | 1:0 | |||
90+3' | 2:0 | |||
Kairat | 0:2 | Dynamo | ||
Sat
Apr 2, 2022
- 3:00 PM
|
||||
200 · Mikhail Cheremnykh | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 54' | |||
0:2 | 63' | |||
Lening | 1:0 | Volna | ||
Sat
Apr 2, 2022
- 5:00 PM
|
||||
Igor Vertkov | ||||
Course of play | ||||
52' | ||||
79' | 1:0 | |||
ZnmTrd | 3:1 | Chita | ||
Sun
Apr 3, 2022
- 1:00 PM
|
||||
300 · Andrey Prokopov | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
1:1 | 55' | |||
72' | 2:1 | |||
76' | 3:1 | |||
KhimD | 1:2 | B-BFU | ||
Sun
Apr 3, 2022
- 2:00 PM
|
||||
257 · Evgeni Kudryashov | ||||
Course of play | ||||
50' | 1:0 | |||
1:1 | 60' | |||
1:2 | 88' | |||
OD2 | 0:1 | Luki-E | ||
Sun
Apr 3, 2022
- 3:00 PM
|
||||
200 · Aleksey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 67' | |||
Cherta | 0:8 | Zenit2 | ||
Mon
Apr 4, 2022
- 12:00 PM
|
||||
Mikhail Taran | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
0:2 | 44' | |||
0:3 | 52' | |||
0:4 | 61' | |||
0:5 | 68' | |||
0:6 | 71' | |||
0:7 | 88' | |||
0:8 | 90+1' | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Shinnik Yaroslav | 21 | 33 | 30 | |
2 | Volga Tver | 19 | 20 | 24 | |
3 | Leningradets | 19 | 26 | 23 | |
4 | Murom | 21 | 10 | 15 | |
5 | Volna Kovernino | 21 | -4 | 15 | |
6 | Dynamo 2 | 21 | 25 | 15 | |
7 | Krasava | 19 | 12 | 15 | |
8 | DinSPb | 19 | 4 | 12 | |
9 | Loko-Kazanka M. | 21 | 8 | 10 | |
10 | Kairat Moscow | 19 | -7 | 9 | |
11 | Zvezda S-Pb | 19 | 0 | 7 | |
12 | Enisey 2 | 21 | -4 | 7 |
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dolgoprudnyi-2 | 21 | 2 | 16 | |
2 | Znamya Truda OZ | 21 | -5 | 13 | |
3 | Zenit 2 S-Pb | 19 | -7 | 13 | |
4 | Energia V. Luki | 19 | -21 | 11 | |
5 | Chertanovo | 21 | -30 | 11 | |
6 | Baltika-BFU | 19 | -9 | 10 | |
7 | Khimik Dzer. | 21 | -19 | 10 | |
8 | Chita | 19 | -15 | 8 | |
9 | Torpedo Vlad. | 20 | -19 | 8 | |
10 | Smolensk | - | - | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...