3 Liga - Group II
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 495
- Foreigners: 14 Players 2.8%
- ø-Market value: €1k
- ø-Age: 23.6
Matchday 10 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(14.) Unia S | 1:2 | Flota (17.) | ||
Sat
Oct 3, 2020
- 1:00 PM
|
||||
150 · Lukasz Chodnicki | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 54' | |||
56' | 1:1 | |||
1:2 | 89' | |||
(20.) Chemik | 1:0 | Pomorz (10.) | ||
Sat
Oct 3, 2020
- 2:00 PM
|
||||
350 · Dawid Blazejczyk | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
(15.) GKS Pr | 0:2 | Poloni (1.) | ||
Sat
Oct 3, 2020
- 2:00 PM
|
||||
Daniel Kwiecien | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 62' | |||
0:2 | 70' | |||
(19.) Gryf W | 2:1 | KP Sta (11.) | ||
Sat
Oct 3, 2020
- 3:00 PM
|
||||
Piotr Pazdecki | ||||
Course of play | ||||
33' | 1:0 | |||
45+1' | 2:0 | |||
2:1 | 68' | |||
(2.) Raduni | 1:0 | Baltyk (3.) | ||
Sat
Oct 3, 2020
- 3:00 PM
|
||||
Sebastian Pakuszewski | ||||
Course of play | ||||
27' | 1:0 | |||
67' | ||||
68' | ||||
77' | ||||
(18.) Gwardi | 2:2 | Nielba (5.) | ||
Sat
Oct 3, 2020
- 3:00 PM
|
||||
Dawid Blaszczak | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 30' | |||
55' | 1:1 | |||
70' | 2:1 | |||
2:2 | 75' | |||
(4.) Swit S | 0:0 | Kotwic (6.) | ||
Sat
Oct 3, 2020
- 3:00 PM
|
||||
Mateusz Bieszke |
(21.) Konin | 0:1 | Sokol (12.) | ||
Sat
Oct 3, 2020
- 4:00 PM
|
||||
Aleksander Borowiak | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
(7.) Baltyk | 7:1 | Mieszk (22.) | ||
Sun
Oct 4, 2020
- 12:00 PM
|
||||
Marcin Wodkowski | ||||
Course of play | ||||
29' | 1:0 | |||
36' | 2:0 | |||
55' | 3:0 | |||
57' | 4:0 | |||
4:1 | 76' | |||
77' | 5:1 | |||
88' | 6:1 | |||
90' | 7:1 | |||
(16.) Elana | 1:1 | Unia J (9.) | ||
Sun
Oct 4, 2020
- 8:08 PM
|
||||
Kamil Rybinski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
37' | 1:1 | |||
90+5' | ||||
(13.) Jarota | 3:3 | Pogon (8.) | ||
Wed
Oct 21, 2020
- 3:30 PM
|
||||
Michalina Diakow | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 21' | |||
28' | 1:1 | |||
46' | 2:1 | |||
55' | 3:1 | |||
3:2 | 69' | |||
3:3 | 72' | |||
Table 3 Liga - Group II 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Polonia Sroda | 10 | 24 | 30 | |
2 | Radunia Stezyca | 10 | 21 | 24 | |
3 | Swit Szczecin | 10 | 12 | 21 | |
4 | Baltyk Gdynia | 10 | 12 | 21 | |
5 | Pogon II | 10 | 0 | 14 | |
6 | KP Starogard | 10 | -5 | 13 | |
7 | Elana Torun | 10 | 4 | 12 | |
8 | GKS Przodkowo | 10 | 0 | 11 |
Table 3 Liga - Group II 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | B. Koszalin | 10 | 12 | 17 | |
2 | Nielba | 10 | 7 | 17 | |
3 | Kotwica | 10 | 3 | 17 | |
4 | Sokol Kleczew | 10 | 6 | 15 | |
5 | Unia Janikowo | 10 | -4 | 14 | |
6 | Jarota Jarocin | 10 | 4 | 13 | |
7 | Pomorzanin | 10 | 0 | 13 | |
8 | F. Swinoujscie | 10 | -8 | 13 | |
9 | Unia Swarzedz | 10 | -1 | 11 | |
10 | Gwardia Koszalin | 10 | 1 | 11 | |
11 | Gryf Wejherowo | 10 | -12 | 10 | |
12 | Chemik Police | 10 | -21 | 5 | |
13 | Górnik Konin | 10 | -23 | 1 | |
14 | Mieszko Gniezno | 10 | -32 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...