- Date of birth/Age: May 31, 1995 (28)
- Citizenship: Czech Republic
- Residence: Přerov
- 1st league debut: 12.08.2023
Profile
Name in home country:
Vít Zaoral
Date of birth/Age:
May 31, 1995 (28)
Citizenship:
Czech Republic
Residence:
Přerov
Club:
Unknown
Record of all refereed matches 2023/2024
The result is either the total result or the result of a selected season.
Competition | Competition | Appearances | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
32 | 163 | 3 | 2 | 8 | |||
MOL Cup | 4 | 25 | 1 | 1 | 3 | ||
Fortuna Narodni liga | 11 | 61 | 2 | 1 | 0 | ||
International Friendlies | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | ||
Fortuna Liga | 12 | 57 | 0 | 0 | 5 | ||
Fortuna Liga ECL Playoff | 1 | 6 | 0 | 0 | 0 | ||
1. Dorostenecka liga | 3 | 12 | 0 | 0 | 0 |
International Friendlies
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
9 | Oct 15, 2023 | Czechia U18 | Sweden U18 | 4:3 | 2 | - | - | - |
Fortuna Liga ECL Playoff
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
Semi-Finals | May 12, 2024 | Slovan Liberec | Teplice | 1:2 | 6 | - | - | - |
Fortuna Liga
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
4 | Aug 12, 2023 | Banik Ostrava (13.) | Hradec Kralove (7.) | 2:0 | 4 | - | - | - | |||||||||
5 | Aug 19, 2023 | Karvina (13.) | Jablonec (14.) | 1:1 | 8 | - | - | 1 | |||||||||
7 | Sep 2, 2023 | Slovacko (5.) | Zlin (14.) | 1:0 | 2 | - | - | - | |||||||||
14 | Nov 4, 2023 | Slovacko (7.) | Hradec Kralove (10.) | 0:0 | 3 | - | - | - | |||||||||
15 | Nov 11, 2023 | C. Budejovice (15.) | Teplice (10.) | 0:1 | 5 | - | - | - | |||||||||
18 | Dec 9, 2023 | Slovan Liberec (8.) | Zlin (15.) | 5:3 | 5 | - | - | 2 | |||||||||
19 | Dec 17, 2023 | Sigma Olomouc (5.) | Viktoria Plzen (3.) | 1:3 | 5 | - | - | - | |||||||||
22 | Feb 24, 2024 | Hradec Kralove (13.) | Mlada Boleslav (7.) | 0:0 | 4 | - | - | - | |||||||||
25 | Mar 16, 2024 | Teplice (9.) | Slovacko (4.) | 1:1 | 5 | - | - | 1 | |||||||||
26 | Mar 31, 2024 | Mlada Boleslav (6.) | Zlin (14.) | 3:2 | 2 | - | - | - | |||||||||
28 | Apr 13, 2024 | C. Budejovice (16.) | Slovan Liberec (7.) | 3:2 | 8 | - | - | - | |||||||||
29 | Apr 21, 2024 | Slovacko (6.) | Viktoria Plzen (3.) | 1:1 | 6 | - | - | 1 |
MOL Cup
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
First Round | Aug 16, 2023 | Tatran Bohunice | HS Kromeriz | 2:4 AET | 9 | - | - | 2 | |||||||||
Second Round | Aug 29, 2023 | Hlucin | Banik Ostrava | 0:2 | 3 | - | - | - | |||||||||
Third Round | Sep 27, 2023 | SFC Opava | Zbrojovka Brno | 3:2 | 5 | - | - | 1 | |||||||||
Quarter-Finals | Feb 28, 2024 | Zlin | Slovan Liberec | 2:1 AET | 8 | 1 | 1 | - |
1. Dorostenecka liga
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
8 | Sep 22, 2023 | Karvina U19 (1.) | Olomouc U19 (12.) | 0:5 | 6 | - | - | - | |||||||||
10 | Oct 7, 2023 | Frydek U19 (10.) | Jihlava U19 (12.) | 2:2 | 1 | - | - | - | |||||||||
24 | Apr 27, 2024 | Ostrava U19 (2.) | Zlin U19 (13.) | 1:1 | 5 | - | - | - |
Fortuna Narodni liga
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
1 | Jul 22, 2023 | Chrudim (6.) | Lisen (5.) | 0:0 | 3 | - | - | - | |||||||||
2 | Jul 28, 2023 | SILON Taborsko (5.) | Sparta Prague B (15.) | 1:0 | 5 | - | - | - | |||||||||
4 | Aug 6, 2023 | Dukla Prague (4.) | Varnsdorf (12.) | 4:3 | 7 | - | - | - | |||||||||
9 | Sep 17, 2023 | Varnsdorf (16.) | Chrudim (10.) | 3:3 | 5 | - | - | - | |||||||||
11 | Oct 1, 2023 | Viktoria Zizkov (9.) | Sparta Prague B (14.) | 1:1 | 5 | - | 1 | - | |||||||||
14 | Oct 27, 2023 | Jihlava (8.) | Pribram (5.) | 2:1 | 6 | - | - | - | |||||||||
17 | Mar 1, 2024 | SFC Opava (9.) | Pribram (6.) | 1:0 | 10 | - | - | - | |||||||||
21 | Apr 6, 2024 | HS Kromeriz (13.) | Lisen (6.) | 1:1 | 8 | 1 | - | - | |||||||||
23 | Apr 17, 2024 | Zbrojovka Brno (12.) | Jihlava (11.) | 1:0 | 6 | - | - | - | |||||||||
26 | May 4, 2024 | Dukla Prague (1.) | Vlasim (7.) | 5:1 | 3 | - | - | - | |||||||||
29 | May 19, 2024 | Zbrojovka Brno (12.) | HS Kromeriz (16.) | 4:3 | 3 | 1 | - | - |