2. Division A (Phase 1)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 20 teams
- Players: 527
- Foreigners: 11 Players 2.1%
- ø-Market value: €114k
- ø-Age: 24.3
- Most valuable player: Aleksandr Koksharov €500k
Matchday 17 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
FK NSK | 2:0 | Amkar | ||
Sat
Nov 4, 2023
- 9:00 AM
|
||||
550 · Kirill Silantjev | ||||
Course of play | ||||
32' | 1:0 | |||
88' | ||||
90+2' | 2:0 | |||
Chel | 1:0 | Cherta | ||
Sat
Nov 4, 2023
- 11:00 AM
|
||||
350 · Artem Smolin | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
Rod.-2 | 3:1 | Teksti | ||
Sat
Nov 4, 2023
- 12:00 PM
|
||||
79 · Anton Anopa | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 60' | |||
71' | 1:1 | |||
74' | 2:1 | |||
86' | 3:1 | |||
Salyut | 0:4 | LIP | ||
Sat
Nov 4, 2023
- 12:00 PM
|
||||
300 · Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 6' | |||
0:2 | 10' | |||
0:3 | 17' | |||
0:4 | 43' | |||
VU | 1:2 | Krasn2 | ||
Sun
Nov 5, 2023
- 12:00 PM
|
||||
1.012 · Konstantin Yudanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 27' | |||
31' | 1:1 | |||
1:2 | 87' | |||
Veles | 2:2 | Murom | ||
Sun
Nov 5, 2023
- 12:00 PM
|
||||
256 · Andrey Zubov | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
65' | 2:0 | |||
2:1 | 82' | |||
2:2 | 86' | |||
S.Kost | 0:1 | Ufa | ||
Sun
Nov 5, 2023
- 12:00 PM
|
||||
1.131 · Igor Nizovtsev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 8' | |||
45+1' | ||||
Bryans | 2:0 | Irtysh | ||
Sun
Nov 5, 2023
- 1:00 PM
|
||||
754 · Yaroslav Khromey | ||||
Course of play | ||||
23' | 1:0 | |||
38' | 2:0 | |||
AVGD | 1:1 | Forte | ||
Sun
Nov 5, 2023
- 1:00 PM
|
||||
1.210 · Anton Sidorin | ||||
Course of play | ||||
53' | 1:0 | |||
1:1 | 58' | |||
Chaika | 0:1 | Rotor | ||
Sun
Nov 5, 2023
- 2:00 PM
|
||||
1.312 · Vladimir Falov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 66' | |||
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Krasnodar 2 | 17 | 7 | 32 | |
2 | Ufa | 17 | 12 | 28 | |
3 | Rotor Volgograd | 17 | 1 | 25 | |
4 | Murom | 17 | 1 | 24 | |
5 | Chaika Pes. | 17 | 3 | 23 | |
6 | Veles Moscow | 17 | -5 | 23 | |
7 | Volga Uljanovsk | 17 | -3 | 22 | |
8 | Dinamo Bryansk | 17 | -4 | 21 | |
9 | Irtysh Omsk | 17 | -2 | 20 | |
10 | S. Kostroma | 17 | -10 | 13 |
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Novosibirsk | 17 | 9 | 34 | |
2 | Rodina 2 Moscow | 17 | 6 | 32 | |
3 | Chelyabinsk | 17 | 4 | 26 | |
4 | M. Lipetsk | 17 | -1 | 26 | |
5 | Avangard Kursk | 17 | 9 | 25 | |
6 | Tekstilshchik | 17 | 3 | 22 | |
7 | Amkar Perm | 17 | 1 | 21 | |
8 | Forte Taganrog | 17 | -5 | 21 | |
9 | Chertanovo | 17 | 2 | 19 | |
10 | Salyut Belgorod | 17 | -28 | 5 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...