Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 429
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 3 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(12.) Khimik | 1:0 | Kaluga (9.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 1:00 PM
|
||||
350 · Oleg Evstigneev | ||||
Course of play | ||||
30' | 1:0 | |||
44' | ||||
62' | ||||
(11.) Khimki | 1:2 | Sokol (3.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 1:00 PM
|
||||
Andrey Fisenko | ||||
Course of play | ||||
56' | 1:0 | |||
1:1 | 77' | |||
1:2 | 80' | |||
(14.) Strogi | 1:0 | Saturn (5.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 3:00 PM
|
||||
200 · Ivan Pozhidaev | ||||
Course of play | ||||
45' | 1:0 | |||
77' | ||||
85' | ||||
(6.) LIP | 1:2 | Salyut (1.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 4:00 PM
|
||||
1.000 · Maksim Perezva | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 16' | |||
0:2 | 25' | |||
90+1' | 1:2 | |||
(8.) Kvant | 2:1 | AVGD (13.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 4:00 PM
|
||||
960 · Igor Kaplenkov | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
11' | 2:0 | |||
2:1 | 59' | |||
(10.) Krasn | 1:1 | Znamya (4.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 4:00 PM
|
||||
Ilya Ivanov | ||||
Course of play | ||||
28' | 1:0 | |||
1:1 | 75' | |||
90+1' | ||||
(2.) Ryazan | 3:0 | FakelM (15.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 5:00 PM
|
||||
Sergey Osipov | ||||
Course of play | ||||
42' | 1:0 | |||
63' | 2:0 | |||
81' | 3:0 | |||
(7.) MetVid | 3:0 | Sakhal (16.) | ||
Mon
Aug 24, 2020
- 5:00 PM
|
||||
Ilya Bugrov | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
41' | 2:0 | |||
86' | 3:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | FK Ryazan | 3 | 6 | 9 | |
2 | Salyut Belgorod | 3 | 5 | 9 | |
3 | Sokol Saratov | 3 | 6 | 7 | |
4 | Kvant Obninsk | 3 | -3 | 6 | |
5 | Metallurg Vidn. | 3 | 5 | 6 | |
6 | Znamya Noginsk | 3 | 3 | 5 | |
7 | Novomoskovsk | 3 | 1 | 5 | |
8 | FC Krasniy | 3 | 0 | 4 | |
9 | Strogino Moscow | 3 | -2 | 4 | |
10 | Saturn Ramenskoe | 3 | 1 | 3 | |
11 | FK Kaluga | 3 | -1 | 3 | |
12 | M. Lipetsk | 3 | -2 | 3 | |
12 | Khimki 2 | 3 | -2 | 3 | |
14 | Avangard Kursk | 3 | -3 | 1 | |
15 | Fakel-M | 3 | -6 | 0 | |
16 | Sakhalin | 3 | -8 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...