Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 432
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 16 19/20
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(12.) Khimki | 1:3 | LIP (2.) | ||
Sat
Nov 2, 2019
- 12:00 PM
|
||||
100 · Ivan Abrosimov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 19' | |||
35' | 1:1 | |||
1:2 | 84' | |||
1:3 | 90+2' | |||
(14.) Rotor | 4:1 | Ararat (9.) | ||
Sat
Nov 2, 2019
- 12:00 PM
|
||||
155 · Anton Kachanov | ||||
Course of play | ||||
28' | 1:0 | |||
33' | 2:0 | |||
2:1 | 40' | |||
48' | 3:1 | |||
80' | 4:1 | |||
(13.) Kvant | 0:3 | Salyut (8.) | ||
Sat
Nov 2, 2019
- 1:00 PM
|
||||
300 · Petr Miroshnichenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 47' | |||
0:2 | 77' | |||
0:3 | 84' | |||
(4.) Khimik | 0:1 | Kaluga (10.) | ||
Sat
Nov 2, 2019
- 1:00 PM
|
||||
650 · Ilya Ivanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 78' | |||
(3.) Sokol | 4:0 | Zorkiy (5.) | ||
Sat
Nov 2, 2019
- 1:30 PM
|
||||
2.200 · Evgeniy Bulanov | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
17' | 2:0 | |||
90' | 3:0 | |||
90+3' | 4:0 | |||
(7.) Ryazan | 3:1 | Saturn (6.) | ||
Sat
Nov 2, 2019
- 2:00 PM
|
||||
350 · Aleksandr Mashlyakevich | ||||
Course of play | ||||
16' | 1:0 | |||
65' | 2:0 | |||
2:1 | 67' | |||
80' | 3:1 | |||
(11.) Strogi | 0:2 | Bryans (1.) | ||
Sat
Nov 2, 2019
- 4:30 PM
|
||||
195 · Maksim Rudenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 14' | |||
0:2 | 23' | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 19/20
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Bryansk | 16 | 17 | 38 | |
2 | M. Lipetsk | 16 | 18 | 34 | |
3 | Sokol Saratov | 16 | 25 | 34 | |
4 | Khimik-Arsenal | 16 | 7 | 25 | |
5 | FK Ryazan | 16 | 6 | 24 | |
6 | Salyut Belgorod | 16 | -1 | 23 | |
7 | Zorkiy | 16 | -1 | 23 | |
8 | Saturn Ramenskoe | 16 | 2 | 22 | |
9 | FK Kaluga | 16 | 2 | 22 | |
10 | Ararat Moskau | 16 | -5 | 20 | |
11 | Strogino Moscow | 16 | -12 | 17 | |
12 | Khimki 2 | 16 | -10 | 15 | |
13 | Rotor 2 | 16 | -19 | 8 | |
14 | Kvant Obninsk | 16 | -29 | 8 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...