Ceska fotbalova liga
Czech Republic
League level:
Third Tier
- Number of teams: 32 teams
- Players: 734
- Foreigners: 120 Players 16.3%
- ø-Market value: €14k
- ø-Age: 24.3
Matchday 12 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
FK Zbu | 5:1 | FK Rob | ||
Sat
Oct 22, 2022
- 10:15 AM
|
||||
222 · Jaroslav Coufal | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
41' | 2:0 | |||
59' | 3:0 | |||
3:1 | 65' | |||
77' | 4:1 | |||
90+2' | 5:1 | |||
SK Ben | 1:2 | TEP B | ||
Sat
Oct 22, 2022
- 10:15 AM
|
||||
148 · Adam Trska | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 23' | |||
47' | 1:1 | |||
1:2 | 90+3' | |||
Loko | 1:0 | Motor. | ||
Sat
Oct 22, 2022
- 10:15 AM
|
||||
150 · Vit Melichar | ||||
Course of play | ||||
90' | 1:0 | |||
JAB B | 0:2 | Broza. | ||
Sat
Oct 22, 2022
- 10:15 AM
|
||||
80 · Vojtech Severyn | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 19' | |||
0:2 | 30' | |||
Sokol. | 3:4 | Pisek | ||
Sat
Oct 22, 2022
- 10:15 AM
|
||||
150 · Zdenek Mudra | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
0:2 | 16' | |||
0:3 | 19' | |||
28' | 1:3 | |||
50' | 2:3 | |||
2:4 | 56' | |||
87' | 3:4 | |||
FKP | 2:1 | FK Ban | ||
Sat
Oct 22, 2022
- 10:30 AM
|
||||
180 · Tomas Havel | ||||
Course of play | ||||
62' | 1:0 | |||
1:1 | 66' | |||
71' | 2:1 | |||
Kolin | 3:2 | Usti | ||
Sat
Oct 22, 2022
- 10:30 AM
|
||||
170 · Lukas Vojtech | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 20' | |||
44' | 1:1 | |||
1:2 | 59' | |||
65' | 2:2 | |||
90+1' | 3:2 | |||
SK Dyn | 2:0 | K.Vary | ||
Sat
Oct 22, 2022
- 11:00 AM
|
||||
165 · Zdenek Stipek | ||||
Course of play | ||||
31' | 1:0 | |||
67' | 2:0 | |||
TJ Sok | 1:1 | FKMB B | ||
Sat
Oct 22, 2022
- 3:30 PM
|
||||
92 · Jakub Matejka | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 30' | |||
90+3' | 1:1 | |||
PCE B | 0:2 | Zizkov | ||
Sun
Oct 23, 2022
- 10:15 AM
|
||||
275 · Vaclav Jezek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 48' | |||
0:2 | 56' | |||
58' | ||||
DUK B | 0:2 | Hosto. | ||
Sun
Oct 23, 2022
- 10:15 AM
|
||||
100 · Lubomir Rehacek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 56' | |||
0:2 | 69' | |||
Admira | 3:0 | K.Dvur | ||
Sun
Oct 23, 2022
- 10:15 AM
|
||||
310 · | ||||
Course of play | ||||
35' | 1:0 | |||
47' | 2:0 | |||
66' | 3:0 | |||
FCHK B | 3:0 | FK Chl | ||
Sun
Oct 23, 2022
- 10:15 AM
|
||||
130 · Antonin Bohata | ||||
Course of play | ||||
34' | 1:0 | |||
73' | 2:0 | |||
90+3' | 3:0 | |||
FCVP B | 0:1 | Domaz. | ||
Sun
Oct 23, 2022
- 10:30 AM
|
||||
482 · Tomas Svagr | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 25' | |||
Zapy | 1:2 | FC Slo | ||
Sun
Oct 23, 2022
- 3:30 PM
|
||||
135 · Lukas Tryzna | ||||
Course of play | ||||
26' | 1:0 | |||
1:1 | 33' | |||
1:2 | 53' | |||
PFA | 1:2 | Bohemi | ||
Sun
Oct 23, 2022
- 3:30 PM
|
||||
150 · Petr Kolator | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 17' | |||
35' | 1:1 | |||
1:2 | 85' | |||
Table Ceska fotbalova liga 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Admira Prague | 12 | 14 | 27 | |
2 | Bohemians B | 12 | 15 | 25 | |
3 | Vikt. Plzen B | 12 | 13 | 24 | |
4 | Domazlice | 12 | 3 | 24 | |
5 | FK Zbuzany | 12 | 7 | 19 | |
6 | Loko Vltavin | 12 | 2 | 17 | |
7 | Pisek | 12 | -10 | 16 | |
8 | Sokol Hostoun | 12 | -6 | 15 | |
9 | Karlovy Vary | 12 | -1 | 14 | |
10 | Robstav Prestice | 12 | -2 | 14 | |
11 | Kraluv Dvur | 12 | -5 | 14 | |
12 | Dukla Prague B | 12 | -6 | 13 | |
13 | Povltavska FA | 12 | -7 | 13 | |
14 | Motorlet Prague | 12 | -2 | 12 | |
15 | C. Budejovice B | 12 | -5 | 12 | |
16 | Banik Sokolov | 12 | -10 | 10 |
Table Ceska fotbalova liga 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Viktoria Zizkov | 12 | 23 | 29 | |
2 | Sparta Kolin | 12 | 13 | 26 | |
3 | Teplice B | 12 | 7 | 22 | |
4 | Zapy | 12 | 4 | 20 | |
5 | Sokol Brozany | 12 | 4 | 20 | |
6 | Usti nad Labem | 12 | 1 | 20 | |
7 | Chlumec n/Cidl. | 12 | 0 | 20 | |
8 | Slovan Velvary | 12 | 2 | 18 | |
9 | Ml. Boleslav B | 12 | 3 | 15 | |
10 | Hradec Kr. B | 12 | -4 | 15 | |
11 | Prepere | 12 | -6 | 15 | |
12 | Jablonec B | 12 | -4 | 12 | |
13 | Pardubice B | 12 | -6 | 12 | |
14 | Zivanice | 12 | -4 | 10 | |
15 | Banik Most-Sous | 12 | -17 | 6 | |
16 | SK Benesov | 12 | -16 | 5 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...